ODBIóR domu

Zaplanuj odbiór mieszkania

Aby świadomie eksploatować swoje mieszkanie musimy już od początku podczas naszych kontaktów z deweloperem wskazać na odpowiednie czynniki techniczne. Nie wszyscy konsumenci np. wiedzą o tym, że to czytaj więcej »

części do ładowarek

Dobre części zamienne

Temat części zamiennych do maszyn budowlanych jest temat rzeczywiście bardzo szeroki. Które wybrać podzespoły? Czy wszystkie ważne elementy konieczne do funkcjonowania ładowarki albo koparki będą dos czytaj więcej »

taśma pakowa Z nadrukiem

Kupujemy taśmę z nadrukiem

Nie ma problemów z kupnem takiej taśmy, jaka jest nam tylko potrzebna. Najczęściej wybieramy do pakowania taśmę szarą, ale przecież nikt nie powiedział, że nie można zastosować taśmy z własnym nadru czytaj więcej »

pompa ciepła cwu

Pompa do podgrzewania wody

Szukanie alternatywy dla typowego podgrzewania wody ciepłej na pewno doprowadzi nas do pompy ciepła. To urządzenie jest znane wielu osobom. Pompy ciepła używane są do generowania ciepła potrzebnego do czytaj więcej »

kolektory słoneczne Kraków

Wybór kolektora

Jeśli szukamy kolektora słonecznego to trzeba się będzie poważnie zastanowić nad rodzajem, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Najtańsze (bardzo fajne projekty https://marengo-architektura.co czytaj więcej »

WYCENA maszyn i urządzeń

Kilka słów o wycenie maszyn i urządzeń

W dzisiejszym tekście porozmawiamy na temat wyceny maszyn i urządzeń. ma przed ludźmi wiele tajemnic. Nie uważacie, że najwyższy czas, aby doszło do zmiany w tym zakresie? Moim zdaniem właśnie jest czytaj więcej »

Odwodnienia Liniowe

Czego potrzebuje inwestor?

Inwestorzy na pewno współcześnie będą potrzebować najróżniejszych wariantów budowlanych. Oczywiście powinniśmy sobie zweryfikować wszystkie najważniejsze informacje głównie w przestrzeni internetowej czytaj więcej »

adwokaT Krosno

Gdzie szukać adwokata?

Wielu adwokatów jest z tak zwanego polecenia. Ktoś już korzystał z jego usługi i teraz poleca dalej. Problem polega na tym, że wszystko zależne jest od tego, czym wtedy zajmował się , a czym ma zajm czytaj więcej »

sprawy ubezpieczeniowe Szczecin

Brak wiedzy na temat spraw ubezpieczeniowych

Uważam, że ludzie nie dysponują odpowiednią wiedzą, jeżeli chodzi o sprawy ubezpieczeniowe (mam na myśli sytuację, która ma miejsce w sądzie). Moim zdaniem powinno dojść do możliwie jak najszybszej z czytaj więcej »

Pożywne śniadanie

O śniadaniu słów kilka

Wiele się mówi o tym, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Jest jednak jeden problem z tym związany. Domyślacie się, co chcę przez to powiedzieć? Chcę przez to powiedzieć, że samo mówi czytaj więcej »

 

Wybór kolektora

kolektory słoneczne KrakówJeśli szukamy kolektora słonecznego to trzeba się będzie poważnie zastanowić nad rodzajem, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Najtańsze (bardzo fajne projekty https://marengo-architektura.com/) kosztują po kilkaset złotych. Są to kolektory płaskie. Ich wielką zaletą jest prosta budowa i niska cena oraz to, że w większości przypadków produkowane są w naszym kraju. Nie tylko kupujemy wydajne urządzenie, ale również wspieramy polskie firmy.

Czy warto?

Kolektor płaski ze względu na swoją prostą budowę na pewno nie będzie wydajny zwłaszcza, jeśli na zewnątrz nie będzie słonecznego i pięknego dnia. Zbudowany jest w taki sposób, że w jego wnętrzu znajdują się miedziane rurki. To właśnie przez nie przepływa woda i nagrzewa się do odpowiedniej temperatury. Z kolektorami płaskimi dostajemy specjalnym zbiornik, do którego taka woda będzie się dostawała. Jest to obieg zamknięty i woda może naprawdę bardzo szybko się nagrzać. Wiele osób samodzielnie robi sobie takie kolektory za pomocą starego okna i węża ogrodowego. W okresie letnim na pewno będzie to dawało wiele ciepłej wody, ale kiedy nie będzie zbyt słonecznie to urządzenie nie będzie w ogóle wydajne i nie będzie spełniało swojego zadania. Na pewno minusem takiego kolektora jest to, że jeśli ulegnie jakaś część zniszczeniu to trzeba będzie go wymieniać w całości na nowy. Dobrze, że ceny są niskie to będzie nam się to jeszcze opłacało. Na pewno w okresie letnim stosując kolektor płaski zaoszczędzimy bardzo dużo pieniędzy na grzanie wody.

dobry kolektory słoneczne Kraków

Jeśli mamy eklektyczny bojler to rachunki w czasie lata, kiedy używa się wody znacznie częściej będą bardzo wysokie. Nie trzeba też specjalnie uruchamiać pieca w kotłowni żeby można było nagrzać wodę. Jak widać jest to dobre rozwiązanie, które jeśli będzie dobrze zastosowane i zamontowane to daje wiele możliwości i oszczędności. Kolektor można zamontować na dachu albo gdzieś na miejscu. Na pewno musi on być dobrze zamontowany tak żeby nie stwarzał niebezpieczeństwa dla osób, które w jego pobliżu się będą znajdowały.